Wszystko o meblach francuskich

141

Meble w stylu francuskim cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem – idealnie wpisują się we wnętrza eleganckie, ale również niebanalne, na przykład inspirowane stylem prowansalskim, glamour, shabby chic. Jeżeli to twój ulubiony styl i przygotowujesz się do urządzenia swojego nowego mieszkania lub domu albo planujesz remont, warto też spełnić swoje marzenia i urządzić dom po francusku. Gdzie można kupić meble tego rodzaju w przystępnych cenach?

140Meble francuskie nie należą do zbyt tanich. Ich wyższe ceny wynikają przede wszystkim z faktu, że są one wykonane najczęściej z litego drewna, a także wykańczane są ręcznie. Również meble francuskie cechują się bardziej skomplikowanymi formami nawiązującymi do stylu ludwikowskiego, na przykład mają wygięte nogi, rzeźbienia, są wykańczane z użyciem skóry naturalnej, eleganckich akcesoriów meblowych, na przykład kutych gałek i uchwytów. To wszystko powoduje, że ich ceny są wyższe od popularnych mebli z płyt meblowych. Płacimy jednak za jakość i za efektowny wygląd takiego umeblowania.

Chociaż francuski styl aranżacji wnętrz zyskuje na popularności, to jednak meble francuskie oraz dodatki, na przykład lampy francuskie, poduszki pasujące do tego stylu nie są dostępne w każdym sklepie. Na próżno szukać ich w popularnych sklepach meblowych, chociaż czasami dostępne są w nich meble nawiązujące do tego stylu, niemniej jednak nie zawsze spełnią one oczekiwania osób doceniających wysoką jakość.

źródło:http://livingideas.pl/artykuly/meble-francuskie-gdzie-kupic-je-taniej/