Pompa szlamowa – niezastąpiona przy powodziach i nie tylko

Jeśli chodzi o okoliczności zastosowania urządzenia, którym jest pompa szlamowa, trzeba wskazać, że jest to bardzo szeroki zakres okoliczności. Używa się jej zarówno w różnego rodzaju ratowniczych aukcjach, jak też w warunkach prac budowlanych. Jedno jest pewne, aby pompa dobrze mogła spełniać swoje zadanie, musi być to produkt niezawodnej marki, gwarantujący skuteczność przeprowadzanych działań, niezależnie od stopnia trudności prac.

motopompa-szlamowa-wt20x-710-lmin (1)Szlamowa, to znaczy?

Określenie pompa szlamowa ma zastosowanie do urządzeń, które pracują wypompowując brudną wodę. Chodzi o możliwość przepompowania zanieczyszczeń najróżniejszego typu. Od wody pochodzącej z terenów powodziowych czy wykopów, aż po tę która pochodzi z oczyszczalni ścieków. Liczy się tu profesjonalny charakter pracy, dlatego pompa tym lepsza, im większa będzie moc i wydajność konkretnego modelu. W pracy strażaków, pompa szlamowa również jest elementem używanym często. Szczególnie w warunkach osuszania budynków, odprowadzania wody z piwnic i innych pomieszczeń, zalanych w wyniku powodzi i występujących lokalnie podtopień. Szeroką ofertę pomp szlamowych proponuje w swoim asortymencie profesjonalny sklep strażacki – https://strefa998.pl.

Marka ma znaczenie

Jedną z najczęściej wybieranych marek jeśli chodzi o produkcję pomp szlamowych jest KOSHIN. Motopompy wyposażone w silnik marki HONDA odznaczają się świetnymi parametrami pracy. Jednym z flagowych modeli w tej kategorii produktów jest KTH 80X – https://strefa998.pl/szlamowe/511-koshin-kth-80-x-1340-l-min-honda.html. Trzeba podkreślić w tym miejscu przede wszystkim fakt, że mamy do czynienia ze sprzętem bardzo wydajnym. Jest to sprzęt trwały, który jest w stanie wytrzymać bardzo wiele, nawet przy intensywnej eksploatacji. A wiadomo, że czasem przy pracach w zakresie wypompowywania, taki sprzęt będzie „chodził” dłuższy czas praktycznie non stop. Poza tym, w tej konkretnej pompie wykorzystano specjalną uszczelkę. Wykonana z węgliku krzemu, charakteryzuje się nawet pięciokrotnie wyższą trwałością od tej w wariancie węglo-ceramicznym. Korozja również nie stanowi tu problemu. Ze względu na to, że wirnik i umowę wykonane z zastosowaniem żeliwa sferoidalnego, współczynnik odporności na korozję wzrasta dziesięciokrotnie. W połączeniu z przystępną ceną oraz bardzo bogatymi możliwościami pracy w terenie, ten model pompy można swobodnie uznać za godny polecenia, nawet w najtrudniejszych warunkach użytkowania.