Jakie łóżeczko będzie odpowiednie dla Twojej pociechy?

To jak się wysypiamy i w jakim nastroju się budzimy, zależy w dużej mierze od tego, jak i na czym śpimy. Źle dobrany materac np. zbyt twardy nie sprzyja ułożeniu ciała oraz wysypianiu się. Podobnie jest w przypadku dzieci. Problemy ze snem zazwyczaj są powodem nocnego budzenia się oraz płaczu. Warto więc zainwestować w odpowiedni miękki materac np. z pianki poliuretanowej lub lateksu, który doskonale się czyści i jest antyalergiczny.

łóżko dla dzieciŁóżka dziecięce dostępne w sklepie internetowym MateraceM.pl

Równie ważny jest też wybór odpowiedniego łóżeczka dla naszego dziecka. Łóżko powinno być funkcjonalne i pozwalać na bezpieczny sen naszego maleństwa. Jakie wybrać łóżeczko pomoże nam właściciel sklepu MateraceM.pl Małe dziecko większość dnia spędza w łóżku na zabawie i śnie. W nim też uczy się stawać pierwsze kroki. Powinniśmy więc przed zakupem łóżeczka dla dziecka wziąć pod uwagę kilka ważnych zasad. Na pierwszy rzut oka powinniśmy zwrócić uwagę na cenę łóżeczka. Koszt, jaki poniesiemy na zakup tego mebla, waha się od dwustu złotych do nawet kilku tysięcy. Nie znaczy to jednak, że drogie łóżeczka są znacznie lepsze niż te tańsze. Dużą rolę w wycenie ma także producent lub dodatkowe wyposażenie łóżeczka.

W sklepach dostępnych jest wiele modeli oraz rozmiarów. W ofercie znajdziemy m.in. łóżeczka w kształcie wyścigówek, które ucieszą szczególnie chłopców lub łóżeczka dla dziewczynek w kształcie zamku. Są też tradycyjne łóżeczka drewniane lub materiałowe z dodatkowym osprzętem. Dużą popularnością cieszą się rozbudowane łóżeczka z szufladami na kosmetyki lub zabawki naszego maluszka. Najczęściej spotykanym rozmiarem są łóżeczka 120 cm na 60 cm. W sprzedaży są oczywiście też większe łóżka, które dają możliwość zmiany w tapczanik dla większego dziecka.

łóżeczko dla dzieci

Łóżka dziecięce dostępne w sklepie internetowym MateraceM.pl

Łóżeczko dla dziecka powinno być stabilne oraz dobrze wykonane. Warto zwrócić też uwagę na dno łóżeczka. Dziecko będzie wykonywało w łóżku różne akrobacje oraz zapewne będzie w nim skakało. Dno musi być dobrze zamontowane i być bardzo sztywne. Dzięki temu nie oberwie się przy pierwszym lepszym skoku naszego bobasa. Bardzo ważne jest też wykonanie łóżeczka. Nie może być mowy w tym przypadku o niedoróbkach lub niebezpiecznych dla naszego maleństwa elementach. Wszystkie części powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Niezwykle ważnym dla bezpieczeństwa elementem łóżka są szczebelki. Powinny być na tyle blisko siebie, aby dziecko nie mogło włożyć pomiędzy nie głowy. Dodatkowo w przypadku dużych łóżeczek dla dziecka szczebelki powinny mieć możliwość wyjęcia kilku z nich, dzięki czemu maluszek będzie mógł samodzielnie wyjść z łóżka. Dodatkowo regulowane powinny być też nogi oraz wysokość dna łóżka, dzięki czemu w szybki i prosty sposób dopasujemy wysokość do potrzeb naszych, oraz naszego maleństwa.

Pełną ofertę łóżeczek dziecięcych znajdą Państwo w sklepie internetowym MateraceM.pl

materacem