Czym są płatności internetowe?

Czym są płatności internetowe

Płatność internetowa to nic innego jak rodzaj przelewu, który jest coraz częściej oferowany klientom jako forma płatności w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych. Od zwykłego przelewu różni się tym, że dane przelewu zazwyczaj automatycznie są wypełnione, a sprzedawca od razu otrzymuje informację, że klient przelał środki, co znacznie przyspiesza realizację jego zamówienia.

Jak wygląda płatność online?

Przy dokonaniu przelewu tradycyjnego z konta na konto, logujemy się przez stronę banku i bezpośrednio wybieramy rodzaj transakcji. Po czym musimy wypełnić wszystkie pola odbiorcy przelewu, co jest już męczące i nietrudno o pomyłkę we wprowadzaniu danych. Płatność online robi to za nas automatycznie, ale pamiętajmy jednak, że zawsze warto sprawdzić dokładnie wszystkie automatycznie wprowadzone dane. Wszystkie dalsze kroki w kontynuowaniu przelewu w płatności online skrócone są do minimum.

Zaufanie w płatnościach internetowych

Płatność online porównywana z płatnością pzry użyciu karty kredytowej, jednak tylko kanał przelewowy płatności online w największym stopniu rozmywa obawy, które Polacy mają wobec płatności kartami kredytowymi. Zaufanie zbudowane w czasie przekierowywania na stronę banku podczas dokonywania płatności jest niepodważalne wobec zastrzeżeń z kartą kredytową. Konsument zapewniony jest o bezpieczeństwie również ze strony banku, co umacnia go w komforcie uczestniczenia w rynku e-commerce.

Jakie są największe zalety płatności online?

Na pewno jest to poczucie bezpieczeństwa – wszystkie dane podajemy bowiem w dobrze nam znanym i bezpiecznym środowisku bankowości internetowej. Dużym plusem jest też szybkość w stosunku do zwykłego przelewu – właściciel sklepu czy sprzedawca niemal natychmiast po dokonaniu płatności dostaje informację, że płatność została dokonana. Jednak największą zaletą płatności online zdecydowanie jest wygoda – dane przelewu podstawiają się automatycznie.

Jedną z najbardziej popularnych płatności w Internecie, który odstawia na bok przelew tradycyjny, jest płatność online. Wykorzystujemy tę metodę, płacąc za zakupy w e-sklepach czy serwisach aukcyjnych. Jednak obserwując mentalność Polaków, jesteśmy bardzo przezorni i każdego dnia boimy się, by nie zostać oszukani. Sceptycznie podchodzimy do wszelkiego rodzaju nowoczesnych platform płatności, co jest błędem, gdyż co raz to szybsze i bardziej bezpieczne dla nas stają się płatności online. Ponieważ nie przekazujemy środków bezpośrednio do sprzedawcy tylko do zaufanego pośrednika.

Takiego pośrednika możemy znaleźć pod adresem: https://tpay.com/platnosci-online. Z tej witryny możemy się dowiedzieć jak dokładnie wygląda proces płatności internetowych i dlaczego można im zaufać.